Náš tým

Zeus

Nejvyšší bůh, který vládne horám i počasí. Zeus hrál dominantní roli , předsedal v řeckém pantheonu na Olympu . On zplodil mnoho z hrdinů a často vystupoval v mnoho lidových příbězích. Jak už jsme se zmínily, dětí měl mnoho, ale nás děvět, z devíti nocí strávených s naší matkou Mnémosyné po sobě, je nejoblíbenějších kvůli našim polibkům. Nikdy se na nás neuměl skutečně rozhněvat, protože my jsme patřily vždy k jeho chloubám, kterými se vždy rád pyšnil.

Vaše múzy

Erató

Řecký význam jejího jména je "krásná" nebo "žádoucí". Erató je múza lyrické poezie, lásky a erotické poezie. Často je zobrazována s věncem z myrty nebo růži a v rukou drží lyru. Někdy může dokonce držet zlatý šíp, který ji spojuje s bohem Erosem - bohem lásky nebo Láskou samotnou. Pokud toužíte napsat příběh, ze kterého láska čiší na míle daleko a je tak sladká, že i med je proti ní hořký, rozhodně neváhejte napsat této múze. Pamatujte, že láska má mnoho podob, záleží jenom na vás, kterou si vy sami vyberete ke stvárnění v povídce a pokaždé vám u toho může být nápomocna tato múza.

Euterpé

Její jméno je odvozeno z řeckého slova "radovat se". Múza inspirující v hudbě. Jako "Dárce radosti", jí básníci přiřadili roli múzy hudby. V době antiky se stala dokonce múzou lyrické poezie a byla zobrazována jako dívka s flétnou. Podle některých dokonce vynalezla aulos, což je dvojitá flétna. Její příběhy tedy budou velmi melodické, díky jejímu hudebnímu zaměření. Jestli už ve své mysli slyšíte v pozadí hrát flétnu, klavír nebo třeba kytaru a pořád přesně nevíte, jak by se to dalo zapracovat do nějakého příběhu, ozvěte se této múze. Jistě spolu nějak zvládnete vytvořit ojedinělé dílo, které bude jistě stát za to, aby si ho mnohý čtenář přečetl.

Kalliopé

Byla múzou hrdinské poezie a stála u zrodu takovou legendárních příběhů jako je Ilias a Odysea. Patřila k nejmoudřejším múzám. Pokud i vy chcete, aby se vaše dílo stalo tak populární jako dvě díla výše zmiňované, rozhodně není nic jednoduššího než si zavolat na pomoc právě tuto múzu, která vám s tím ráda pomůže. Díky jejím moudrým úvahám jistě váš příběh zaperlí mezi všemi ostatními. V mytologii byla zobrazována s voskovými tabulkami a rydlem.

Kleió

Hlavním oborem této múzy je dějepisectví, jelikož její jméno v překladui znamená "vyprávět". Tato múza vzpomína na časy zašlé slávy národů a snaží se z nich oprášit tu vrstvu prachu. Můžete si říct, že pokud se vracíme zpět do minulosti, budeme se muset držet striktních pravidel a nebudeme moct popustit uzdu fantazie, ale to není tak úplně pravda. Pokud zachováme pár historických událostí a zbytek si trochu upravíme podle sebe, může vzniknout perfektní dílo. V mytologii byla zobrazována se svitekem rukopisu

Melpomené

Původně byla tato múza, múzou zpěvu, ale časem se z ní stala múza divadla a tragédie a tím je také známá dodnes. Její jméno je odvozeno z řeckého "k oslavě s tancem a písní". Příběhy této múzy nás mohou zavést jak na divedelní prkna tak do obchodu pro balíčky kapesníčků, které budeme potřebovat při čtení povídky, kterou spolu s touto múzou budete moct vytvořit. I smutné příběhy jsou krásné příběhy a člověk potřebuje i slzy, tak neváhejte a pokud jste trochu melancholické povahy, kontaktujte tuto múzu. V mytologii mívala tragickou masku a hlavu zdobenou břečťanem

Polyhymnia

V Řecké mytologii to byla múza posvátné poezie, výmluvnosti, zemědělství a pantomimi. Někdy je také ještě považována za múzu geometrie a meditace. Pokud vám tedy dochází slova k popsání některé situace, obraťte se na naši zamyšlenou múzu, která slova k popsání té situace najde snad vždy. Byla oblíbena u mnoha spisovatelů a snad i vy v ní naleznete nějaké zalíbení a budete se k ní obracet s prosbou o jeden polibek, který vám umožní pokračovat dále ve psaní vašeho příběhu. V historii byla zobrazována jako zamyšlená, často držící prst na ústech, oblečená do dlouhého pláště se závojem opřená loktem o pilíř.

Terpsichoré

Je Múzou tance. Jméno Terpsichoré doslova znamená „Těšící se z tance“. Jako její atribut je uváděna lyra. Byla většinou v mytologii popisována jako lehce namyšlená, ale i hravá a neposedná Múza. A mít povídku v niž je právě tanec je velmi výhodné v mnoha ohledech, protože možnosti jsou nekonečné!

Thaleia

Tvorba této múzy se zabývá veselým básnictví a komediemi. Narodila se jako osmá z devíti múz a její veselá a bezstarostná povaha doháže každého okouzlit i rozesmát. Překlad její jména může znamenat "prosperující", a nebo "radostné". Její veselá osobitost může pomoct i vám při psaní něčeho zábavného, co potěší nejen Vás, ale především i čtenáře, kteří si vaši povídku zajisté oblíbí a nedočkavě se vždy budou vracet k další a další kapitole. V mytologii mívala komickou divadelní škrabošku a pastýřskou hůl, také se mohla objevit s břečťaněm na hlavě.

Úrania

Hlavním oborem této múzy je astronomie a hvězdná obloha. V mytologii mívala globus.   Takže, tahle múza se bude zabývat většinou příběhy odehrávající se v budoucnosti. A jak jsme na to přišly? Z hvězd se už od pradávna věštila budoucnost, tak proto. Nebo také by to mohly být příběhy o cestovaní - bez mapy, bez kompasu, jenom podle hvězd. Takže, snad se najde i někdo, kdo by se tímto tématem chtěl zajímat - budoucnost je neznámá a může se utvářet přesně podle vaší fantazie, nic ji neohraničuje, tak jenom do toho a příběh jako hrom je na světě.

Diskusní téma: Vaše múzy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek