Nápady od vás pro vás

 

Nápady vznikly v hlavičkách vás - spisovatelů, kteří tyto stránky občas navštívíte a máte napády, které bohužel z nedostatku času, nebo samotné inspirace, nemůžete napsat. Od toho je tu tato rubrika - dává možnost podělit se o tento nápad a dovolit tak ostatním, aby ho mohli zrealizovat, pokud to není ve vašich silách. Opět tedy neváhejte a napište nám - pokud takovýto nápad máte - a podělte se o něj s ostatními lidmi, kteří to jistě ocení.

Nápady od vás pro vás

Španělská lady by Daniela

Manželství španělského tanečníka a britské učitelku dějepisu trvalo pouhé dva roky. Přesto přivedlo na svět dívenku jménem Marie. Ta po rozvodu připadla do péče otce. Marie je od raného dětství vedena k tanci. Její tanec je potěchou pro oči laiků i profesionálů. Se svým vzhledem typické španělky (snědá pokožka černé oči a vlasy, výrazný nos a rudé rty) a chováním anglické lady patří k nejoblíbenějším tanečnicím Španělska. Jejím (nejen) tanečním partnerem je Peter. Nominují se na Mistrovství Evropy, kde jsou jasnými favority. Poslední trénink před odjezdem na ME se jim stane osudným. Peter, který dojíždí do školy autem, má nehodu a na místé umírá. Zlomená Marie ukončuje kariéru a stěhuje se za matkou do Londýna. Nachází si brigádu a začíná chodit do školy. Tam se spřátelí s Thomasem - nevýrazným, nicméně chytrým. Mariin život však narušují podivné nehody. Brzy je jasné, že tyto nehody nejsou pouhou náhodou. Marie s Thomasem začínají pátrat. Během pátrání se nehody/útoky...

Jen tvůj stín by RenyNew

Reachel Carlsonová a Katherine Reynoldsová - nejlepší kámošky, každá úplně jiná a jedno velké, společné tajemství. Průbojnou, sebevědomou Reachel a tichou, nepříliš výraznou Katherine nespojuje jen přátelství, nýbrž i zvláští pouto. Pouto půlnočních stínů... Reachel - jakožto Katherinin Stín nemá možnost vlastí volby - ve všem musí poslouchat svého Stínonoše - Katherin. Na Půlnoční akademii Reachel potkává simpatického, o dva roky strašího Matta. Matt má plán - chce se tajně utéct z Akademie aby se mohl vydat na cestu, ne jejímž konci ho čeká vysvobození od Stínové magie - konečně se bude moct sám rozhodvat. K cestě na Saharu, kde údajně Královna stínů žije, chce přemluvit i Rachel. Ta však odmítá. Zpočátku... Časem však názor změní... Námět je stále k dispozici. Po dohodě přijmutí nápadu je možná i změna jmen, jména postav si RenyNew dosadila sama - tak nějak jí seděly - a bez nich by se asi špatně popisoval nápad.